Mida teha, kui välismaal olles riiklik tervisekindlustus ei aita?

Reisiootuses ei mõtle enamik meist võimalike õnnetuste või tervisemurede ennetamisele ning tagajärgedega tegelemisele. Nii ei teata sageli probleemide korral, missuguseid dokumente on tarvis esitada ja halvimal juhul selgub, et neid polegi kaasas. Millal on kasu Euroopa ravikindlustuskaardist ja kuna aitab reisikindlustus

Kindlustus puutub sageli kokku juhtumitega, kus ootamatult selgub, et Euroopa ravikindlustuskaardi asemel aitab hoopis reisikindlustus. Euroopa siseselt reisivad inimesed ei ole alati teadlikud, et Euroopa ravikindlustuskaart tagab neile vajaliku arstiabi ainult riiklikes tervishoiuasutustes. Kui lähete mõnda muusse raviasutusse, võib aidata ainult vabatahtlik reisikindlustus.

Vältimatu meditsiiniabi tase on Euroopa riikides erinev, mistõttu peavad mõned inimesed maksma pakutavate teenuste eest lisatasu. Lisateenused nagu transport või eraviisilises tervishoiuasutuses osutatavad teenused kuuluvad kindlustuslepingu olemasolul hüvitamisele kindlustusseltsi poolt.

Euroopa ravikindlustuskaart ei sobi Türkki ja Egiptusesse

Välisriikidesse reisivad inimesed ei pööra alati tähelepanu kaardi kehtivuse aladele ja piirangutele. „Euroopa ravikindlustuskaart ei kehti näiteks Türgis või Egiptuses, mis on meie riigi elanike jaoks populaarsed reisisihtkohad. Kui planeerite puhkust nendesse piirkondadesse, tuleks kindlasti kasutada reisikindlustuse kaitset. Euroopa Majanduspiirkonnas ja Šveitsi Konföderatsioonis on abiks Euroopa ravikindlustuskaart,“ lausus Nikolajev.

Kas dokumendid kehtivad?

Välismaale reisides kontrollida dokumentide kehtivust. „Mõned reisijad saavad teada, et ravikindlustuskaardi kehtivusaeg on lõppenud siis, kui on juba hilja. Seetõttu pidage enne reisi meeles oma kuupäevi ja kontrollige kõiki oma dokumente. Samuti soovitame sõlmida kindlustuslepingu võimalikult vara, kohe, kui reis on broneeritud. Paljud reisijad jätavad kindlustuse viimasele minutile, ent siis ei pruugi kehtida näiteks reisitõrke kaitse, lisaks peaks arvestama maksete ja kehtivusaegade jõustumisega,“ pani kindlustusandja südamele.

Gjensidige esindaja sõnul peaksid välismaale sõitvad reisijad alati arvestama, millisesse riiki nad reisivad ning sellega, mis võib olla sealne meditsiiniteenuste maksumus ja õnnetuste risk. „Reisi planeerides valivad inimesed kõigepealt sihtkoha, loevad selle riigi kohta, analüüsivad hinnataset ja sihtkoha võimalusi ning nii peaks toimima ka reisikindlustusega. Alati on oluline süveneda lepingu tingimustesse ning veenduda, et allkirjastatav kindlustuspoliis kaitseb võimalike riskide eest. Kõige tähtsam on see, et kindlustuskaitse peaks vastama iga reisija erivajadustele,” soovitas Nikolajev.

Välismaale reisivad inimesed valivad enamasti ravikulude või õnnetusjuhtumi kindlustuse. Levinud on ka pagasikindlustus, mis aitab juhul, kui pagas hilineb või kaob sootuks. „Ravikulude kindlustus hoolitseb põhilisemate asjade eest – ravi- ja inimese kojutoimetamise eest õnnetuse korral. Õnnetusjuhtumikindlustus aitab, kui saite vigastada ja soovite jätkata ravi kodus. Kindlustushüvitist on sellises olukorras võimalik kasutada rehabilitatsiooniks ja tervise parendamiseks,“ ütles Nikolajev.

Reisikindlustus on vajalik

Reisikindlustuslepingu sõlmivad  kindlustusseltsi sõnul sagedamini näiteks lastega reisivad pered – selleks, et tunda ennast reisi ajal muretumalt ja vältida ootamatult suuri rahalisi väljaminekuid. Gjensidige reisikindlustus on reisile minnes hea valik, sest tänu selle olemasolule saad oma reisi muretult nautida. Nimelt aitab reisikindlustus õnnetuse korral hüvitada võimalikud väljaminekud kui peaksid näiteks reisil jääma haigeks, pagasi kaotama või varguse ohvriks sattuma. Kindlustusseltsi sõnul on populaarsed lisakaitsed pagasikindlustus ning reisitõrkekindlustus.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada veebisaidil parim kogemus.