Tartu veekeskused

Tartust on kujunenud viimaste aastatega tugev Lõuna-Eesti veega seonduva puhkuse ja tegemiste pealinn. Võimalik on tulla nii perega, veeta romantiline nädalalõpp kaaslasega või tegeleda aktiivsemate tegevustega. Tartu veekeskused on veel peamiselt Aura Keskus ja V Spa aga kuuldavast on neile lisandumas seltsilisi. 2021 kevadel andis Tartu linnavalitsus pressiteates teada, et Riia tn 195 kavandatakse veekeskust (Lõunakeskuse taga Tartu Erakooli õppehoone ja teaduspargi vahele asuv ala) ja tehti ülevaade arhitektuurivõistluse tulemustest. Hoonestusõiguse kohaselt tuleb 5000 m² suuruse ehitisealuse pinnaga veekeskus, milles on ka kaheksa 25-meetrit pikka ujumisrada. Lootus on, et hoone valmib 2024-2025. Järjekordne Tartu veekeskus on kindlasti tervitatav vaatepilt nii kohalikele ja turistidele.

Kindlasti lähevad hinda uue Tartu veekeskuse kõrval olevad külaliskorterid. Loodetavasti on seal külmikud olemas, et saab peale saunatamist nautida sobival temperatuuril oma lemmikjooke. Tartus üldiselt on kindlasti potentsiaali muutuda spaade osas veelgi suuremaks konkurentsiks just Pärnule ja Pärnu külaliskorterite turust on kindlasti kohalikel nii mõndagi õppida.

Praegused Tartu veekeskused

Uus Tartu veekeskus on küll varsti tulemas aga milline on hetkeseis? Spa Tartus ei ole veel mõiste, mida võetakse iseenesestmõistetavalt. Ajalooliselt on just Aura veekeskus (inglise keeles Tartu water park) olnud Tartu veekeskuste lipulaev. Küll ei ole aga Aura klassikalises mõttes spa, pigem üle Eesti tuntud kui veekeskus Tartus, sest konkurente ei olnud ja ainsat veekeskust sai nimetada kergelt ka lihtsalt linna nimega. Uus V spa hotell on oma olemuselt palju klassikalisem spaapuhkaja unelm (võõrastele ka nimetusega “Tartu kvartali veekeskus”). V Spa majutusega paketid on populaarsed üle Eesti.
V Spast puudub küll ujula ja veepark ei ole Aura vääriline aga saunakeskus palub oma rõõmu. Spaa ei peagi olema ainult peamiselt perekeskne. Erinevad veekeskused Tartus võiksidki olla erinevad, seda ka V Spa on.

Tartu veekeskus Aura

Tartu Aura Keskus on oma olemuselt kolme osaline. Veepark on mitmete liutorudega ja erinevad veekardinad, veekoopad, langevad veejoad ja palju muud toob rõõmu nii lastele ning täiskasvanutele. Aura Keskuse saunakeskus pakub lõõgastavat puhkust nii kohalikele ja turistidele. Keskuses on üheksa erinevat sauna ja mullivanni koos puhkealaga. Kolmas ja viimane osa on ujula. Täismõõtmetes ja ka seeläbi rahvusvahelistele nõuetele vastavuses olev bassein on 25 x 50 meetrit ning mõeldud nii veekeskuse üldistele külastajatele kui ujumissportlastele. Harrastajad ei pea ka karma. Oodatud on kõik ja ruumi jätkub.

Soovitame tutvuda Aura Keskus kodulehega. Paljude spaade puhul on hetkel olukord tinginud vajaduse kiiresti reegleid muuta või tegevust ümber teha. Kodulehelt saab rohkem informatsiooni ning ei pea paaniliselt guugeldama “Aura veekeskus parkimine” või “Aura veekeskus hinnakiri”.

Uus tulija V Spa

V Spa on võrreldes Aura Keskusega hubasema vee- ja saunamaailmaga. V Spa on nimetanud enda erinevad maja osad maailmadeks. Nendeks on Saunamaailm, Soolamaailm ja Vee- ja lõõgastumismaailm. Kõige selle kõrvale on veel võimalik nautida saunarituaale, et kogeda lõõgastumist enneolematul moel.

V Spa Vee- ja lõõgastumismaailmas on 11 erinevat basseini ja mullivanni. Soolamaailm saab lõõgastuda kahes erinevat tüüpi saunas. Saunamaailmas ootab külastajaid ees mitut erinevat tüüpi sauna. Valikus on nii klassilaine soome saun, kadakasaun, aurusaun, meesaun, vene banja, jääsaun ja elamusdušid. Saunamõnu jätkub seega kõigile.

Tartu veekeskused ei ole piirkonna ainsad

Juba Tartu reisides, võite alati kaaluda ka lõunapoole liikumist, et oma spaakogemust jätkata. Ees ootab Värska Veekeskus ja Kubija spa ja saunakeskus. Vesi on igalpool mõnus.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada veebisaidil parim kogemus.