Uusarendusi kerkib Tartusse viimastel aastatel kui seeni pärast vihma. See tähendab ka suuremat nõudlust parkimiskohtadele ja garaazhidele. Praegu, sügisel, on esimesed öökülmad on juba möödas ning kõigi autoomanike pead vaevab dilemma – kas igal hommikul kraapida oma autoklaase jääst või parkida auto garaažiboksi? Rääkides Tartust, kuidas on selles linnas lood garaažibokside saadavusega?

Kõigepealt vaatame, missugused eelised on auto parkimisel garaažiboksi, mitte õue.

Iga-aastane nõudlus garaažibokside üürimisel ja ostmisel tõuseb sügiseti lõpus ning püsib tavapärasest kõrgem kuni lume sulamiseni. Siin on lühikese ülevaate nende hindadest Tartus, keskendudes enamlevinud boksidele, mis sobivad ka asjade hoidmiseks lisaks auto parkimisele.

Tartus on novembri algul pakkumisel 34 garaazhide alla liigituvat kuulutust. Neist 13 on müügikuulutused ja 21 üürikuulutused.

Kalleimad garaazhiboksid asuvad Tartus Annelinnas, Kesklinnas ja Veerikus

Selle artikli kirjutamise hetkel on müügil Annelinnas asuv kalleim boks hinnaga 10 000€. Selle maapealse boksi teeb eriliseks keskmisest suurem pindala – 31 m2. Garaažiboksil on olemas kanal ning ka väga korralik ning mahukas keldriruum. Ühistus ja boksis on olemas on elektriühendus, kummalgi ka turvaline garaaziuks. Kõiki vajalikke hooldustöid teostab ühistu. Selline boks sobib väga hästi ka keskmisest suuremate autode jaoks.

Keskmine “tavaline” garaazhiboks maksab Tartu Kesklinna lähedal 6000 – 9000 €.

Kõige kallimad ja odavamad boksid kõrvale jättes, on Tartu Kesklinnas ja ümbruses bokside hinnaks 6000 – 9000 € vahemik. Sinna mahuvad maapealsed ja maa-alused boksid, samuti ka uute majade all asuvad parkimiskohad.

Need on siiski kuulutustest nähtuvad hinnad, kus võib eeldada mõningast ruumi hinnaläbirääkimisteks.

Aastakümneid vanad boksid võivad samas ka silma riivata. EKA tudengid on mõelnud, kuidas nemad Tallinnas asuvate bokside rivisid kaunistaksid. Kindlasti on aja küsimus, mil sellised võimalused teisteski linnades ette võetakse.

Bokside üürihinnad jäävad vahemikku 40 – 70 €

Üüripakkumisi on müügikuulutustest ligi kaks korda rohkem.

Mida see tähendab huvilisele? Enamik omanikke eelistab boksi alles hoida, ning seda üürile anda. Üürimine tagab vara olemasolu koos igakuiste laekumistega, mis omaniku vaates on hea lahendus. Eriti juhul, kui müügiks ei ole otsest põhjust. Samuti vajavad garaazhid elamispindadega võrreldes oluliselt vähem hooldamist ja tähelepanu. Piisab vaid soliidsest garaažiuksest. Kõik muu, näiteks ühistu korraldatud mehitatud valve on täpiks “i” peal.

Avalikes kuulutustes on odavaimad hinnad 40 €. Selle eest on üürida soovijal hea valik erinevatest pakkumisest üle Tartu linna. Alates parkimiskohast uues majas ja Kesklinnas kuni keskmisest suurema garaazhini Ropka linnaosas.

Ülevaate tõi teieni garaaziuksedsoodsalt.ee, kv.ee kinnisvaraportaalis nähtuvate 2017. novembrikuu pakkumiste põhjal.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada veebisaidil parim kogemus.