Kuidas ehtida enda kodu luksulikku jõulurüüsse?

Pühade aeg on kaunis aeg – säravad jõuluehted ja -tuled jõuavad nii tänavatele kui ka kodudesse. Samuti ehivad end kaunisse jõulurüüsse kõik hotellid, mis tihtipeale jäävad silma kaunite ja luksuslike lahenduste poolest. Kuidas kaunistada aga enda kodu sama imeliseks jõulumaaks nagu seda teevad hotellid?


  • Vali värvitoonid, mida kasutad kaunistamisel

 

Vaadates lähemalt kõiksuguseid jõulukaunistusi, mida hotellid enda aatriumites kasutavad, jääb silma täiuslikkus. Täiuslikkus on võimalik saavutada, kui kõik dekoratsioonid ja üldmulje on varem läbi mõeldud ja kokkulepitud. Loomulikult ei peaks sellist perfektsust taga ajama kodus, kuid üks viis, et anda luksuslikum mulje kaunistatud kodule, on eelnevalt läbi mõeldud värvigamma.

 

Jõulude peamisteks toonideks on roheline, valge, kuldne, hõbedane ja loomulikult punane toon. Kuid miks mitte miksida eelnevaid toone teiste, mitte nii tavapäraste värvidega?! Rimi tootevalikust leiab näiteks väga palju soodsaid ja värvikirevaid jõulukaunistusi. Alati ei pea kaunistused olema ostetud spetsiaalsetest nišši poodides, sest toidupoed nagu Rimi pakuvad samuti laias valikus tooteid. Niisamuti leiab põnevaid dekoratsioone sisustuspoodidest nagu Jysk ja Pepco. Jysk ja Pepco poodidest leiab erinevates toonides jõulutulesid, välikaunistusi kui ka dekoratsioone siseruumidesse. Kui oled välja valinud 2-3 põhitooni, millele soovid tänavu keskenduda, sea sammud poodidesse ja vali välja sobivad ehted.


  • Mõtle, mida soovid kodus kaunistada

 

Ameerika Ühendriikides võetakse kodu kaunistamist väga tõsiselt: igal aastal saavad kodud kaunistatud lausa enneolematul viisil, mida meie ei kujuta ettegi. Mõtle ka sina, mida soovid kaunistada: kas piirduda vaid jõulukuuse ehtimisega või hoopiski kaunistada kõik toad kui ka hoov. Sellest, mida sa täpselt soovid kaunistada, sõltub dekoratsioonide kogus. Mida rohkem ruume sa soovid ehtida, seda enam on vaja kaunistusi. Küllaga ei pea kõiki ehteid ostma, vaid osa neist saab ka ise teha. Kusjuures kombinatsioon poest ostetud ehetest ja ise valmistatud kaunistustest võib olla väga põnev ja ainulaadne. Ise tehtud ehete valmistamisel proovi samuti lähtuda toonidest, mida oled planeeritud enda jõulukaunistuse jaoks.

 

Hoovi kaunistamisel tuleb ehteid, ennekõike jõulutulesid, valides vaadata seda, kas need ikka on ilmastikukindlad. Kõik tuled, mis sa võid kas kodust või poest leida ei pruugi sobida välitingimustes kasutamiseks. Aia kaunistamisel eelista eredama valgusega jõulutulesid ja toas kasuta kollakama ja mahedama tooniga valgusteid. Samuti tasub õue planeerida suuremas koguses tulukesi kui tuppa, et saavutada külluslik mulje. 


  • Hakka sättima ja lase loovusel lennata!

 

Nüüd, kui ehted on olemas ning plaan paigas, mida kaunistada, võta kõik ette ja hakka sättima! Alusta samm-sammult ja vaata, kuidas dekoratsioonid omavahel mängima panna. Võta kaunistamiseks aega, et katsetada, mis ja kuidas üksteisega paremini sobib. Soovitame sul kaunistamisest teha üks tore pereõhtu ning nautida iga hetke, kuidas sinu kodu jõulurüüsse mattub.

 

Ära unusta, et kõige olulisem on see, et sulle endale meeldiks kogu tulemus! Lase loovusel lennata ja naudi kaunistamist!

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada veebisaidil parim kogemus.