Tartu on ideaalne sihtkoht perereisideks, kooli väljasõitudeks ja lühikesteks nädalalõpu puhkusteks. Linna turismiatraktsioonid pakuvad palju tegemisi kogu perele, alustades teaduskeskusest AHHAA ja lõpetades maalilise Tartu Ülikooli botaanikaaiaga.

Tihtipeale on perereiside lahutamatuks osaks ka poodlemine, mis aga võib kiiresti väsitavaks ja tüütuks muutuda. Seda aga mitte Tartus: ülikoolilinnas asub üks Eesti peresõbralikum kaubanduskeskus – Lõunakeskus.

Lõunakeskus – peresõbralik vabaaja keskus

Lõunakeskus koondab enda katuse alla pere väiksemate liikmete lemmik atraktsioonid – meeleoluka AHHAA 4D kino, vinge laealuse seikluspargi, laste mängunurgad ja mastaapse sise liuvälja. Poodlemisest väsinuna on hea kasutada võimalust ja lahutada meelt kogu perega Lõunakeskuses. Kõik pereatraktsioonid on avatud iga päev ja pakuvad erinevaid programme taskukohase hinnaga.

Liuvälja hinnad jäävad vahemikku 5-10€ (NB! Liudväli avatakse uuesti kevadel 2017). AHHAA 4D kinno saab 3,2-4,3€ ja seiklusparki umbes 17€ üks inimene.

Lõbusa perepäeva osaks on kindlasti ka üks hea kõhutäis maitsvat toitu, Lõunakeskus pakub kõikidele toidugurmaanidele midagi. Esindatud on Aasia, Jaapani, Itaalia köök, tänavatoit, kiirtoit ning kohvikud ja smuutibaarid. Enamik kohvikuid ja restorane on peresõbralikud ja pakuvad ka väikelaste toole. Lõunakeskuses asub Maksimarket, mis on ka osa Coop ja eCoop võrgustikust, mille kaubavalikus on alates valmistoidud kuni lihatooted + kalatooted.

Veeda vahvat aega koos perega!

Lõunakeskus – suurima valikuga kaubanduskeskus

Lõunakeskus on suurima ja rikkalikuma valikuga kaubanduskeskus Tartus ja Lõuna-Eestis. Keskuses on esindatud kõik olulised tootegruppid: riidepoed, toidupoed, lillepoed, lillekuller, elektroonikapoed jne. Kaubamajas on tuntud brändid nagu ABC King, Denim Dream, Cropp, Reserved, iDeal, I.L.U jne. Täieliku nimekirja toote kategooriatest ja brändidest leiab Lõunakeskuse veebileheküljelt.

Mitmekülgne tootevalik ja eestimaiste ning rahvusvaheliste brändide rohkus muudab Lõunakeskuse universaalseks poodlemise kohaks – lihtsa ja kiire vaevaga on võimalik soetada vajaminevaid tooteid kõikidele pereliikmetele, samuti kodu ja aia sisustamiseks.

Kindlasti tasub külastada Sportland Outlet poodi, mis pakub soodsaima hinnaga tuntud sporditooteid Adidas’lt, Nike’lt, Converese’lt, Helly Hansen’lt jne. Tootevalikust leiab nii spordisokke kui ka kvaliteetseid talvejopesid ja pükse.

Lõbusa elamuse pakub kostüümipood, mis on ainus suur karnevalipood Tartus. Poest leiab vahvaid aksessuaare ja riideid kostüümipidudeks ning humoorikaid kingitusi sõpradele ja perele. Poe valik on nii põnev, et poodi tasub sisse piiluda ka juhul, kui otsest vajadust mõne kostüümipeo elemendi jaoks ka pole.

Lõunakeskus asub Tartu lõunapiiril, umbes 3,5 km kaugusel keskklinnast. Autoga jõuab keskklinnast Lõunakeskusesse 10 minutiga, ühistranspordiga umbes 20 minutit. Aktiivse eluviisiga inimesed peaksid kaaluma jalutamist või jalgrattaga sõitmist keskusesse – alates kesklinnast kui kaubanduskeskuseni on head kergliiklusteed kõndmiseks ja jalgrattaga sõitmiseks.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada veebisaidil parim kogemus.