Hoolimata meedias loetule on Rally Estonia pealtvaataja võimalik veel leida majutust. Ott Tänak ei pea WRC rallil jääma nägemata. Tartu hotellid ei pakub küll palju lisaväärtusi spaade ja ilusate merevaadetega aga majutusasutuste kvaliteet on võrdväärne Tallina ning Pärnu hotellidega.

Rally Estonia majutus on leitav peamiselt Taru linnas. 27.08 seisuga on Booking.com keskkonnas Tartu filtriga (vähemalt 2 täiskasvanut) saadaval tubasid 72 majutuskohas. Erinevaid majutuskohtasid on ka erinevates alternatiivsetes majutuskohtade portaalides nagu peamiselt külaliskortereid vahendavas Airbnb lehel või mitmed majutusasutused koos pakkumistega koondavad portaalid Momondo, Agoda jne. Lihtne guugeldamine näitab veel mitmeid majutusvõimalusi, mis ei ole klassikalistes majutusportaalides aga mille lehtede broneerimissüsteemid näitavad veel vabasid aegasid. Alati tasub küsida. Tartumaal on võimalik majutus leida ka mugavustega spordikompleksis või saada erinevatele kokkulepetele. WRC etapp Eestis on enneolematu spordipidu. Heatahtlikust jätkub. Majutuse pakkujad võivad kindlasti pakkuda erinevaid võimalusi, mille peale ei pruugi ise esimese hooga tulla. Autosport on eestlastele siiski südamelähedane.

Kindlasti tasub täpsemalt uurida ka Rally Estonia enda lehe majutusvõimaluste nimekirja. Tehtud on suur töö, et lehele koondada erinevaid kodumajutuse pakkujaid. Majutus filtritest leiab nii tubasid, suvilaid, majaosasid, majasid, kortereid kuni telkimisaladeni välja. Parema ülevaate saab üldisest kaardivaatest, mida saab hästi kõrvutada katseta asukohtadega, kuhu teil on pilet soetatud.

Rally Estonia MAJUTUS võimalused:

WRC Rally Estonia majutus

Paremaks rallielamuseks tuleb jälgida nõuandeid

Pileti ostmisel kirja pandud nõuannetele lisaks tõi mitmed nõuanded WRC Eesti etapi osas välja Rally Estonia peakorraldaja Tarmo Hõbe Betsafei podcast’is:
– Ilma rallipiletita ralli äärge ligipääs ei ole lubatud,- Telkimine pealtvaatajatele mõeldud aladel ei ole võimalik,
– Pealtvaatajatele on toodud ralli vaatamiseks ekraane ja piletitega pealtvaatajatele on kuulamiseks ralliraadiod,
– Olge mõistlikud, et tulevikus tuleks veel mõni WRC etapp Eestisse,
– Rally Estonia majutus kodulehe pakkumised on pidevas muutuses,
– WRC+ ehk WRC Plus ei ole vajalik, otseülekandeid teeb Postimees Grupp (Postimees Online, Kanal 2 ja Kanal 12),
– Kellel ei ole rallipassi või kes ei soovinud raja äärde minna aga soovib suurema seltskonnaga rallile kaasa elada, siis Power stage’ist tehakse Apollo kinodes otseülekanne.

Kuidas jätkub ralli karusell? Seda on veel raske öelda aga edasise FIA Autoralli maailmameistrivõistluste kulgemisega saab ennast kursis hoida WRC ajakava jälgides.

Meedia pealkirjad olid ilma asjata hirmutavad

Meedias domineerisid pealkirjas “Kas ahnusel ei ole piire?”, “Rally Estonia nädalavahetusel küsitakse hingehinda …”, “Hirmkalli majutuse pakkujad ei ole veel kliente leidnud”, “Hirmkalli majutuse …”, “Soomlasi hämmastab lõunaeestlaste ahnus”, “Ahnus jätkub? …”, “Kodumajutus küsib hinge hinda …” jne. Mitmed artiklid kuulutasid juba juuli alguses, et veel on küll mõnes majutuskohas võimalik midagi broneerida aga mitte kauaks. Hoolimata sellest, mis Rally Estonia osas kirjutati on majutust veel saadaval.

Mitmed Tartu majutuskohad pakuvad veel majutuse võimalusi ja on näha olnud tühistamisi. Majutus veel ei ole, siis tasub silma peal hoida suurematel majutusportaalidel nagu Booking.com ja Airbnb. Kes ei leia majutus katuse all, siis alati on võimalik tasuta või väikese tasu eest ööbida erinevatel telkimisaladel. Rally Estonia lehel on palju informatsiooni erinevate võimaluste kohta. Liin RE10 pakub isegi tasuta ööbimise võimalus eksklusiivses rallibussis. Ainukene tingimus on kirjelduses, et “ole tore”.

Rally Estonia pealtvaatajate aladel ei ole küll võimalik see aasta juba päev enne saabuda ja perega koos telkida ning grillida. Aladele ligipääs avatakse hetkeolukorrast tingitult natukene enne ralli algust. Klassikalisema rallielamuse osaluseks saavad loodetavasti eestlased ka Eestis mõnel järgneval aastal. Seega, arvestagem korraldajate soovitustega ja nõuetega. Kõik selle nimel, et Rally Estonia tuleks edukas ja turvaline. Tingimused, mis on eeldusteks WRC etapi toimumiseks Eestis ka järgnevatel aastatel.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada veebisaidil parim kogemus.