Tartus ööbivad ärireisijad pole kuidagi kaitstud üleilmsete lennuprobleemide eest. Lennu hilinemine või tühistamine võib rikkuda palju plaane ning eriti saatuslik on see ärireiside puhul. Hilinemine või mitte kohaleilmumine tähtsale kliendiga kohtumisele võib ettevõtte jaoks olla riskantne deal-breaker.

Kui sa oled üks nendest reisjatest, kes on pidanud ootama või jätma ära kliendiga kohtumise hilinenud või tühistatud lennu tõttu siis võta teadmiseks, et sul on võimalik taotleda lennukompensatsiooni kuni 600 euro väärtuses.

Ärireisid - hilinenud lend

Kuigi sa reisisid suure tõenäosusega ettevõtte kulul, siis kogu ebamugavust tekitatud kahju hüvitis kuulub siiski sulle. Loe edasi, et lähemalt teada saada oma õigustest ja võimalustest.

Millised seadused kaitsevad ärireisijate huve ja õigusi?

Lennureise reguleerib Euroopa Liidu seadus EC 261. Kui oled ärireisil, mis on oma reisi alustanud Euroopast, lõpetanud Euroopas Euroopa lennufirmaga või kogu ärireis toimibki Euroopa aladel, on sul võimalus saada tagasi lennukompensatsiooni kuni 600 euro väärtuses, olenevalt lennu distantsist ja pikkusest.

Me kõik teame, kui oluline on aeg tööinimestel. Seetõttu on sul õigus saada lennukompensatsiooni puhul, mis on hilinenud rohkem kui 3 tundi.

Viimase minuti tööreis, või hullemal juhul tühistatud reis, võib ära rikkuda kuid planeeritud reisi. Kui sinu reis on tühistatud ja seda on ka sulle teada antud vähem, kui 2 nädalat enne reisi toimumisaega, on sul õigus lennukompensatsioonile. 

Veelgi hullem olukord on see, kui oled valmis minema kuid planeeritud tööreisile, kuid siis saad teada, et reis on ülebroneeritud ning kahjuks ei ole sinu broneeritud kohta sulle enam pakkuda. Sul on õigus sel juhul lennufirmalt nõuda kompensatsiooni selle eest, et nende äriotsuste tõttu jääb sinu reis ära.

Kui suures väärtuses on hüvitist võimalik saada?

Euroopa Liidu seaduse EC 261 kohaselt on võimalik saada kompensatsiooni kuni 600 euro eest. See summa oleneb kogu lennu distantsist ja kui hilja sa oma sihtkohta jõuad. Umbkaudselt on võimalik saada:

Lisaks oleneb summa praegusest valuuta vahetuskurssidest.

Kompensatsioonile lisaks hüvitis

Ärireisjatel on õigus saada kompensatsiooni, kuna nemad peavad kogema ebameeldivusi tulenevalt lennu hilinemisest või tühistamisest. Mõndadel juhtudel on võimalik taotleda hüvitist ka su tööandja, aga reeglina saab hüvitise lendaja. Kompensatsiooni taotlemine ei mõjuta sinu tööandja hüvitise taotlemist. Helpflighti praktikas tööandjad pole küsinud hüvitist, ikka lennureisija saab tasutud kannatuste eest. Tööandja võib esindada ning ajada protsessi lennufirmaga.  

Võib juhtuda näiteks olukordi, kus lend tühistatakse kui sa oled juba lennujaamas. Sellisel juhul peab sinu ettevõtte ostma sulle uue lennupileti uuele lennule. Sina võid taotleda kompensatsiooni.

Kuidas taotleda kompensatsiooni?

Leia üles lennu andmed, isikut tõendav dokument ja kõik muu dokumentatsioon, mis puudutab sinu hilinenud või tühistatud reisi. 

Sul on võimalus tegeleda lennufirmaga otseselt, et kompensatsiooni taotleda, kuid kogu protsessi teevad lihtsamaks, mugavamaks ja kiiremaks lennu kompensatsioonidega tegelevad eksperdid, nagu näiteks Helpflight.Helpflight on Eesti vanimaid ja usaldusväärsemaid lennunõuete lahendajaid. Meie tegeleme kogu paberimajanduse ja anname sulle jooksvalt teada kogu protsessist. Tagame sulle kiire vastuse ning kui kompensatsiooni ei ole võimalik saada, ei pea sa midagi selle eest ka maksma.

Alusta lennukompensatsiooni taotlemist kohe.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada veebisaidil parim kogemus.